(c) dess by Lea...

Přijímám přihlášky do Podzimního a Lesního klanu. Přihlášku pro Podzimní najdete zde a pro Lesní zde.


*Blog by měl procházet úpravami.*

...ale Kim je nejlínější kůže široko daleko.

Ano, já vím, to tempo opravování je hroznýé, ale musím se ospravedlnit! Vy byste nedostali
depku po tom, co větvičky křupali a kvalita úvozovek (i po Leuščině vysvětlení - za tenhle
čin bych ti měla postavit svatyni) se rovná -273,149806372 °C? Stručně řečeno se
BOJÍM otevřít novou kapitolu, protože se děsím dalších větviček, které jsou mimochodem
v poslední vydané části Příběhu Lesního klanu, která tu straší od září LOŇSKÉHO ROKU
(To jsem byla tak blbá?!), takže pokud se chcete pokochat....


Články opraveny až do konce prvního týdne února 2015.

V průběhu oprav do sebe nemusí příběhy klanů zapadat!


Prohlášení: Nepřivlastňuji si žádnou z postav E. Hunterové. Tento blog není psán za účelem zisku!

Příběh Podzimního klanu - 1. část

15. listopadu 2014 v 9:14 | Kim |  Příběhy Podzimního klanu

Polární hvězda vyskočila na Bílou skálu ozářenou zapadajícím sluncem a pozorovala dění pod sebou. Táborem se nesl nádech klidné večerní atmosféry. Pohledem zabloudila k šípkovému tunelu, kterým se vraceli poslední lovci. Je čas."Vstávej!" zakřičela již po několikáté Větrnka Ďáblíkovi do ucha.
"Ještě chvilku," zamručel drobný kocourek a převalil se na druhý bok.
"Tak to přijdeš o jmenování," odsekla mu mourovatá učednice, která už vybíhala ven, aby se zařadila vedle Deštíka. V tu ránu byl Ďáblík plně vzhůru a vystřelil za Větrnkou ven.

"To je dost že jsi tady," sykl Deštík, který natahoval krk, aby viděl Šedou růži a dvě její koťata. K jednomu z nich už směřoval pohled Polární hvězdy. Byla to mourovatá kočička s bílými znaky. Dříve než se však kočka na skále dala do řeči, propíchla pohledem drobného černého kocourka, který se neklidně zavrtěl. Deštík bratrovi tuhle situaci příliš nezáviděl. Společně s velitelčiným pohledem byl na něm přilepený i pohled jeho učitele.
Polární zašvihala ocasem a opět obrátila pozornost na nedočkavou hnědou kočičku. "Od této chvíle," začala, "budeme této učednici říkat Jitřenka a to až do toho okamžiku než dostane své válečnické jméno."
Nad táborem viselo ticho. Jen ptáci na okolních stromech zpívali svou večerní píseň.

Polární pohlédla na skupinu válečníků, aby v ní vyhledala svého zástupce, dlouholetého přítele a vynikajícího válečníka. "A jejím učitelem bude Severní vichr."
Zástupce vstal a začal se proplétat mezi kočkami ke své nové učednici. "Vichře," oslovila ho Hvězda, "jsi svědomitým učitelem a tuto řeč slyšíš již po třetí." Opět nastala krátká odmlka. "Tvojí učitelkou byla Vraní pírko, která již není mezi námi. Předej všechny dovednosti, které ses od ní naučil, své nové učednici." Pohledy Polární a Severního se střetly. Poté se Vichr pozdravil s hnědou kočičkou krátkým dotknutím čumáku a oba zamířili zpět do řady.
Hvězda teď upřeně sledovala černou kočičku s bílými znaky. Nevypadala tak nedočkavě. Možná spíše nervózně.
"Od tohoto okamžiku ponese tato učednice jméno Večerka a to do té doby, než si zaslouží své nové jméno-" Velitelka opět zapátrala pohledem v davu. Tentokrát však vyhledala kočku sedící vedle černé matky. Její oči měly modrou barvu, stejně jako oči té, která seděla na skále. Tyto však byly o mnoho studenější.
"-a její učitelkou bude Ledová touha."
Jmenovaná se zvedla a zamířila ke krátkosrsté černé kočičce.
"Ledová, tobě to říkám poprvé a pevně doufám, že naposledy. Tvým učitelem byl Sokol, který mezi námi již také není, předej všechny jeho zkušenosti a rady Večerce, aby byla také tak dobrou léčitelkou jako jsi ty."
Dva modré pohledy se střetly. Ledová kývla a pozdravila Večerku dotknutím nosu. Poté se obě kočky vrátily na místo vedle Černé kapky. Hned za nimi se zvedla Šedá růže, která zamířila k Bělce.
Polární počkala, až se kočky usadí. "Šedá růže ještě nějakou dobu zůstane ve školce, aby pomáhala Černé kapce s jejími koťaty."
Opět odmlka. Větrnka netrpělivě přešlápla, za což schytala kritický pohled od svého učitele. Proč mají válečníci oči naprosto všude?
"Vichr vám oznámí večerní a ranní hlídku," s těmito slovy Hvězda seskočila ze skály a dala tak najevo, že se kočky mohou rozejít.
Tři učedníci, dva bratři s mourovatou kočičkou, přestali natahovat krky a byli připraveni vyrazit se seznámit s novými obyvatelkami jejich doupěte. Zarazil je však Vichrův hlas.
"Deštíku, ty se připojíš k večerní hlídce. Za chvíli na tebe bude čekat Sluneční svit a Popelavý plamen. Větrnko, ráno s tebou počítá Jestřábí dráp a Tajemná cesta," zástupce si dvojici učedníků bedlivě prohlížel a čekal na jejich odpověď. Ďáblík využil situaci a vyrazil za dvěma čerstvě jmenovanými kočičkami.
"Jistě, Severní," mňoukl Deštík. Větrnka přitakala. Poté je Vichr kývnutím hlavy propustil.
Když dvojice dorazila, drobný černý kocourek už sesterskému duu něco zapáleně vysvětloval. "…no a tak to teda bylo." - ten konec věty bylo jediné, co se jemu bratrovi podařilo zachytit. Dříve, než stihl otevřít tlamičku, se už Ďáblík pustil do jejich přestavování: "Tohle je Deštík," kývnul hlavou směrem k němu, "a tahle ukecaná je Větrnka," mávnul tlapkou k šedivé kočičce.
"No dovol!" ohradila se. "Zas tak ukecaná nejsem, ty mi můžeš směle konkurovat."
Deštík protočil panenky. Koutkem oka zahlédl, jak se k tunelu přesouvají dva válečníci - Sluneční a Popelavý. Popřál Jitřence s Večerkou hodně štěstí, se svými kamarády se neobtěžoval ani rozloučit a už pelášil za svým učitelem.
"Budeme kontrolovat hranici s Letním klanem."

---
předchozí díl/následující díl
---


//Úvozovky opraveny.
//Kapitola republikována 8.4. 2017 v cca 14:20
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lea Lea | 13. prosince 2014 v 22:17 | Reagovat

Fakt dobrý příběh klanu, už jsem si zvykla na ty svoje hnusné, ponuré příběhy kde se takovéhle krásné válečnické věci nedělají C:
jen si dej pozor na uvozovky. Je to nepřehledné. Zkus každou novou řeč napsat na nový řádek a oznamuj ji " a stejně ji ukončuj :).
Např.: "Deštík," mňoukl Deštík. apod :)

2 Flekatý dráp (Sojka) Flekatý dráp (Sojka) | E-mail | 21. února 2017 v 12:03 | Reagovat

Super :-D

3 Obláčka Obláčka | Web | 17. června 2017 v 16:42 | Reagovat

Nádherné.

4 Kim Kim | Web | 19. června 2017 v 21:07 | Reagovat

[3]: Díky moc

5 pribeh-ohnivouse/Whiteclaw neboli Blackfur pribeh-ohnivouse/Whiteclaw neboli Blackfur | E-mail | Web | 21. července 2017 v 22:21 | Reagovat

Hezké.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama